Električni steklokeramični štedilniki prevladujejo v slovenskih gospodinjstvih

Steklokeramičnim štedilnikom sledijo kombinirani plinsko-električni štedilniki. Takšne štedilnike ima 23 odstotkov gospodinjstev, potem ko jih je leta 2015 imelo 30 odstotkov gospodinjstev. Štedilnike na plin ima 14 odstotkov gospodinjstev, kar je tri odstotne točke več kot leta 2015.
Klasične električne štedilnike z lito ploščo in grelnimi ploščami ima štiri odstotke gospodinjstev, kar je enako kot leta 2015. Nespremenjen je ostal tudi delež kombiniranih plinsko-steklokeramičnih štedilnikov (tri odstotke) in kombiniranih plinsko-indukcijskih štedilnikov (en odstotek).
Nekoliko, za eno odstotno točko, se je povečal delež kombiniranih indukcijsko-steklokeramičnih štedilnikov (tri odstotke), medtem ko je za dve odstotni točki upadel delež štedilnikov na drva, in sicer na dva odstotka.
Četrtina (25 odstotkov) v raziskavi energetske učinkovitosti Slovenije sodelujočih gospodinjstev namerava v prihodnjih 12 mesecih kupiti nov štedilnik, še kaže raziskava REUS, nad katero bdi družba Informa Echo.
Več iz rubrike
Trajnost je odgovor tudi na nihanje cen energije
Povečal se je delež podjetij, ki merijo ogljični odtis, zmanjšal pa se je delež podjetij, ki postavljajo cilje razogljičenja.
Direktor je odgovoren za svoje odločitve
Po pojasnilih 2TDK jih obravnava neodvisni zunanji nadzorni inženir.