DUTB lani prodala za skoraj 18 milijonov evrov lastniških nepremičnin

Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB) je lani prodala 166 nepremičnin, ki jih je imela v lasti, v skupni vrednosti skoraj 18 milijonov evrov, a v to še ni všteta prodaja Celovških dvorov in Nokturna. Prodaja terjatev, kjer nepremičnine služijo kot zavarovanje, pa je DUTB medtem prinesla skupno prek 89 milijonov evrov.
Fotografija: Jože Suhadolnik
Odpri galerijo
Jože Suhadolnik

Kot so danes sporočili iz DUTB, v lansko prodajo nepremičnin, ki so jih imeli v lasti, še ni všteta prodaja Celovških dvorov in Nokturna, ki ju je DUTB začela prodajati v letu 2016.

DUTB je lani podpisala pogodbe še za 16 nepremičnin, ki jih ima v lasti, v vrednosti skoraj 10 milijonov evrov, kupnina za te nepremičnine bo nakazana in prodaja šteta v leto 2017.

Med lastniškimi nepremičninami je lani prevladovala prodaja stanovanjih enot, teh je DUTB skupaj prodala 61. Lani je prodala še 20 zemljišč, šest industrijskih enot, 10 enot s poslovnimi prostori, 19 turističnih enot, devet trgovskih prostorov in 41 enot v kategoriji ostalo.

DUTB na področju nepremičnin upravlja z dvema ključnima kategorijama: lastniške nepremičnine in nepremičnine, ki služijo kot zavarovanje za terjatve.

Pri lastniških nepremičninah gre v večini za nepremičnine, ki jih je prevzela iz stečajnih postopkov, saj bi vrednost teh v nadaljnjih korakih prodaje po pojasnilih DUTB zdrsnila pod interno pričakovano vrednost, kar bi privedlo do nižje vrednosti za lastnika oz. davkoplačevalce.

Več iz rubrike

Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni

Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.

Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo

Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.

Skoraj desetodstotno zvišanje cen počitniških storitev. Se draži tudi hrana?

Junijska inflacija znaša 0,8 odstotka, letna rast cen življenjskih potrebščin se je povzpela na 2,2 odstotka.

TOP 300: Dobavitelji avtomobilske industrije čistijo bilance

Več velikih avtomobilskih podjetij je v postopku poslovnega in finančnega preoblikovanja.