Družba Lek lani zaposlila 358 novih sodelavcev
Ob koncu minulega leta je bilo v Leku več kot 3500 redno zaposlenih sodelavcev. 46 odstotkov jih je imelo visokošolsko izobrazbo, od tega je več kot 470 magistrov in doktorjev znanosti. V zadnjih petih letih je družba v Sloveniji zaposlila več kot 1400 sodelavcev, so sporočili iz Leka.
Nadaljevali so z uvajanjem inovativnih kadrovskih praks, prvič pa izvedli Bio karierni zajtrk. Po navedbah Leka gre za kadrovsko spodbudo za vračanje slovenskih strokovnjakov, ki so na delu ali študiju v tujini, v slovensko okolje.
V Sloveniji je bila v lanskem letu opravljena četrtina vseh Sandozovih razvojnih projektov. Lani so iz Slovenije vložili dosjeje za 17 novih ključnih izdelkov za najzahtevnejše svetovne trge, v zadnjih štirih letih pa za skupno več kot 80 novih izdelkov. Največje število novorazvitih izdelkov so lansirali na trge Evrope, Kanade, Avstralije, ZDA in Japonske.
Med njimi prevladujejo zdravila za zniževanje ravni holesterola in povišanega krvnega tlaka, zdravljenje sladkorne bolezni, alergijskega rinitisa, migrene, nespečnosti, uroloških in želodčnih bolezni ter tudi nesteroidna protivnetna zdravila. Sandozov slovenski razvojni center je lani vložil štiri nove patentne prijave, tako da ima družba do zdaj po svetu pridobljenih skupno že več kot 800 patentnih pravic.
V letu 2016 je Novartis za naložbe v Sloveniji namenil skoraj 170 milijonov evrov, od leta 2003 pa je vložil za več kot 1,9 milijarde evrov sredstev. Od tega je bila več kot milijarda namenjena naložbam v razvoju, drugo pa v posodabljanje in širitev proizvodnih zmogljivosti.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese