Družabna omrežja bolj zasvojljiva od cigaret in alkohola
Družabna omrežja so močno zasidrana ne le v življenja starejših, temveč tudi zelo mladih, na katere pa vplivajo predvsem negativno, zapišejo na RSPH. V raziskavo so vključili pet družabnih omrežij, Instagram, Snapchat, Twitter, Facebook in YouTube, med katerimi so le slednjega označili za neškodljivega. Najbolj nevarna duševnemu zdravju sta Instagram in Snapchat, saj imata oba poudarek na fotografijah, katere se da močno spremeniti in ustvarjati lažno podobo. »Mladi se primerjajo z neresničnimi, obdelanimi, popravljenimi ljudmi na fotografijah. Predvsem dekleta se hitro počutijo manjvredne,« pove Matt Keracher, avtor poročila. Edini pozitivni posledici uporabe teh omrežij sta samoizražanje in čustvena podpora.
YouTube je v raziskavi označen kot pozitivno družabno omrežje, saj kljub negativnim vplivom na spanje mlade ozavešča, jim pomaga pri samoizražanju, osamljenosti, jih razvedri in jim da čustveno podporo.
Raziskovalci so v poročilu zapisali, da so rezultati lahko v določenih pogledih poenostavljeni, vseeno pa niso napačni. »Več energije je potrebno posvetiti učenju otrok pri rokovanju z internetom in družabnimi omrežji, lastnike le-teh pa pozivamo k strožji regulaciji,« zapišejo.
Več iz rubrike
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese
Razbijamo mite: kako resnično voditi finance podjetja
Ste podjetnik, ki skrbi za finance v podjetju? Če vas zanima, kako do finančne varnosti in uspešnosti, se prijavite na brezplačni webinar Bilance niso finance.