Do kam bodo še zrasle obrestne mere?

V nadaljevanju preberite:
Ameriška centralna banka (Fed) je prejšnjo sredo povišala temeljne obrestne mere za 75 bazičnih točk, tako da zdaj njihova zgornja meja znaša 3,25 odstotka, spodnja pa tri odstotke. Spomnimo se, to je že kar daleč od razpona na začetku leta, ko je bil med nič in 0,25 odstotka.
Ob tem je Fed napovedal zaostritev še za 1,25 odstotne točke pred koncem leta. Jerome Powell, predsednik Federal Reserve, se je v svojem sredinem govoru zavezal, da bo Fed zatrl inflacijo in jo spravil na dva odstotka.
.Več iz rubrike
Sončna elektrarna na vsako streho?
Podjetja so v času okoljske, gospodarske in energetske negotovosti prisiljena v različne prilagoditve in spremembo strategije.
Trajnostni polet čez Atlantik
Gostje Richarda Bransona so iz Londona v New York z letalom družbe Virgin Atlantic poleteli z biogorivom.