Delavska hranilnica prodaja Pomurske mlekarne

V Delavski hranilnici sicer podrobnosti ne želijo komentirati, saj je postopek prodaje še v teku, po naših informacijah pa prodaja poteka po dvostopenjskem procesu. Od potencialnih prevzemnikov do 5. marca pričakujejo izražen interes, nato bodo po podpisu pogodbe o nerazkrivanju podatkov zainteresirane ponudnike pozvali, naj na podlagi informacijskega memoranduma oddajo nezavezujoče ponudbe. V drugi fazi bodo izbrane ponudnike povabili k skrbnemu pregledu in predložitvi zavezujočih ponudb.
Prodajo naj bi po neuradnih informacijah časnika zahtevali tudi v Banki Slovenije, ki je v preteklosti že večkrat opozarjala na potrebo po dodatnem kapitalu za hranilnico zaradi njene hitre rasti. Delavska hranilnica je lani ustvarila 6,7 milijona evrov dobička pred obdavčitvijo oz. desetino več kot leto prej in 5,5 milijona evrov čistega dobička, bilančna vsota pa se je povečala za 19 odstotkov na 1,2 milijarde evrov.
Hranilnica, ki je v 45,5-odstotni lasti sindikatov, je glavno vlogo v Pomurskih mlekarnah prevzela v postopku prisilne poravnave mlekarn. Skupaj z Mlekarsko zadrugo Ptuj je namreč odkupila terjatve od NLB in največjih navadnih upnikov ter nato te terjatve konvertirala v kapital. Pomurske mlekarne so se s tem izognile stečaju in uspešno prestale prisilno poravnavo.
Mlekarska zadruga Ptuj ima v lasti 13 odstotkov Pomurskih mlekarn, nekoliko več (13,63 odstotka) je v lasti družbe Kerka-Genetics, 11,24 odstotka pa je v lasti družbe Tyrol.
Več iz rubrike
Konec vojne ne pomeni hitre obnove preskrbe s plinom
ZDA so postale največje dobaviteljice utekočinjenega plina, na trgu pa ne bi tekmovale z ruskimi dobavami.
Gozdarske prikolice – zanesljivost in moč za profesionalno rabo
Vsakdo, ki se ukvarja z gozdarstvom ali pa je lastnik gozda, ve, da so gozdarske prikolice nepogrešljive.