Citigroup bi poslovanje v EU po brexitu vodila iz Frankfurta

Evropske operacije Citigroupa trenutno gosti London, vendar bo dostop do evropskih trgov iz britanske prestolnice po brexitu najverjetneje otežen, je pojasnil glavni izvršni direktor banke za Evropo, Bližnji vzhod in Afriko James Cowles. "Razviti bomo morali novo rešitev za trg EU," je Cowles zapisal v elektronskem sporočilu zaposlenim, ki je zaokrožilo tudi v medijih.
"Frankfurt je naša prva izbira," je dodal in izpostavil obstoječo infrastrukturo ter ljudi in znanje, ki jih banka že ima v nemškem finančnem središču.
Sicer pa v banki pričakujejo, da bodo "sčasoma" okrepili tudi svojo prisotnost v drugih najpomembnejših evropskih mestih, vključno z Amsterdamom, Dublinom, Luksemburgom, Madridom in Parizom.
Kot je še zagotovil, bo London ostal pomembno globalno vozlišče banke.
Citigroup je sicer že druga velika ameriška banka, ki je za svoje središče za evropske operacije po brexitu izbrala Frankfurt. Podobne načrte je namreč že nakazala tudi banka Morgan Stanley.
V zavezništvu Frankfurt Main Finance, ki združuje finančni sektor in vladne predstavnike pri promociji mesta na Majni, si zaradi brexita obetajo okoli 1000 novih delovnih mest v bančništvu v letošnjem in še 10.000 dodatnih v prihodnjih petih letih. Še letos naj bi se po njihovih pričakovanjih za Frankfurt odločilo med 12 in 20 bank.
Več iz rubrike
Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni
Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.
Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo
Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.