Cerar: Slovenija glede NLB naproti Bruslju, a ne na škodo davkoplačevalcev

Slovenski argumenti v povezavi z NLB so močni. Osnova ostaja predlog, predstavljen na prejšnjem sestanku, ki pa je nadgrajen in dopolnjen, tako da gre naproti Evropski komisiji, a ne na škodo interesov slovenskih davkoplačevalcev, je pojasnil premier Miro Cerar po koncu vrha vzhodnega partnerstva v Bruslju.
Fotografija: Blaž Samec
Odpri galerijo
Blaž Samec

"Vlada je v četrtek potrdila dopolnjena izhodišča glede pogajanj v povezavi z NLB, a ker gre za gradivo zaupne narave in ker potekajo pogajanja za zaprtimi vrati, lahko rečem samo to, da smo prvotno stališče okrepili z dodatnimi argumenti in ga nekoliko dopolnili," je povedal premier.

"Prepričan sem, da naši argumenti so močni, seveda pa počakajmo, kaj se bo zgodilo v pogajanjih," je še dejal v odgovoru na vprašanja o tem, kaj pričakuje v sredo, ko se bo finančna ministrica Mateja Vraničar Erman v Bruslju znova sestala s komisarko za konkurenco Margrethe Vestager.

Temelj ostaja enak, kot je bil predstavljen na prejšnjem sestanku, vendar je predlog "nadgrajen, dograjen". "Verjamem, da smo šli v neki smeri naproti temu, kar je dejala komisija, pa ne tako, da bi bilo v škodo interesu Slovenije ali slovenskih davkoplačevalcev," je poudaril Cerar.

Slovenija tako po premierjevih besedah gradi argumentacijo, ki je v dobro tako slovenskim davkoplačevalcem kot delovanju same banke, in obenem deluje v duhu zavez. "Upam, da pridemo do situacije, ko ne bo nihče izgubil, ampak bomo vsi zmagovalci," je še dejal.

O podrobnostih, na primer ključnem vprašanju, ali nova stališča vključujejo možnost kakršne koli prodaje banke, premier ni želel govoriti, ker je gradivo zaupno in ker ni primerno, da katera koli stran razkriva svoje predloge, dokler jih ne predstavi nasprotni strani.

Več iz rubrike