Atraktivne cene nekaterih domačih delniških naložb

Na domačem delniškem trgu smo le nekaj tednov oddaljeni od sezone objav poslovnih izidov. Domači delniški trg je sicer v tem letu pridobil več kot deset odstotkov. To je bolje od pretežnega dela globalnega delniškega trga ter več od inflacije v Sloveniji in na območju z evrom. K temu donosu domačih delnic je treba prišteti še letošnje izplačane dividende, kar predstavlja dodaten, približno petodstotni donos. V zadnjih desetih letih je domači trg skupaj z izplačili dividend dosegal več kot 12-odstotni letni donos.
.Več iz rubrike
Srečno 2024 – za vas, vaš portfelj in okolje!
Zelene obveznice postajajo po svetu gibalo zelenega prehoda in odgovornega vlaganja. Sledite trendu trajnostnega pristopa v finančni svet.
Spektra: Urbano poslovno-stanovanjsko središče Šiške
Nedaleč od centra Ljubljane sta ob Celovški cesti zrasli 85 metrov visoki stolpnici Spektra. Ponašata se z nazivom najvišjih stanovanjskih objektov v državi.