AT&T povečal čisti dobiček v primerjavi z enakim četrtletjem lani za 15 odstotkov
Prilagojeni dobiček je nanesel 79 centov na delnico oziroma pet centov več od pričakovanj analitikov Wall Streeta. Delnice so se mu v podaljšanem borznem trgovanju po objavi rezultatov podražile za 2,6 odstotka na 37,15 dolarja ne glede na padec prihodkov. Delnice AT&T so se letos do objave rezultatov v drugem četrtletju pocenile kar za 15 odstotkov.
Prihodki so padli za 1,7 odstotka na 39,84 milijarde dolarjev, kar je bilo v skladu s pričakovanji analitikov in ni bilo večjega razočaranja.
AT&T je že leta 2015 prevzel DirecTV, sedaj pa se ozira za televizijami CNN, TBS, HBO in filmskimi studiji Time Warnerja, ker samo z brezžično telefonijo, ki je vse bolj konkurenčna, ne zasluži dovolj.
AT&T je v drugem četrtletju dodal le 127.000 novih mesečnih rednih brezžičnih telefonskih naročnikov, v enakem četrtletju lani pa 257.000 in prihodki so padli za dva odstotka na 17,5 milijarde.
Televizijski posli AT&T so prav tako v težavah, ker gredo Američani stran od dragih ponudnikov kabelske televizije neposredno na internet, ki ga sicer ponujajo potem ista podjetja precej dražje, kot v kombinaciji s televizijo, telefonom in internetom.
AT&T je izgubil 200.000 televizijskih naročnikov in jih ohranil 25,2 milijona. Od lanskega leta ponuja posebno spletno televizijsko storitev DirecTV Now, ki stane malce manj in s tem odvzema naročnike samemu sebi. Število naročnikov na DirecTV Now je naraslo za 152.000 na 491.000.
Več iz rubrike
Joc Pečečnik prijatelju Franciju Pliberšku v spomin
Gradnja skupnosti je bila Francijevo poslanstvo. Verjel je v sodelovanje, izmenjavo idej, znanost in napredek.
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese