AOL in Yahoo bosta združena v Oath

V tvitu s preverjenega računa @timarmstrongaol je Armstrong poudaril, da bo v novi družbi združenih več kot milijarda potrošnikov in več kot 20 znamk.
Billion+ Consumers, 20+ Brands, Unstoppable Team. #TakeTheOath. Summer 2017. pic.twitter.com/tM3Ac1Wi36
— Tim Armstrong (@timarmstrongaol) April 3, 2017
Yahoo je letos ceno svoje osrednje dejavnosti, ki jo prodaja Verizonu, zaradi vrste škandalov okoli vdorov v račune svojih uporabnikov znižal za 350 milijonov dolarjev na 4,48 milijarde dolarjev. Pod novimi pogoji naj bi posel z Verizonom zaključili do julija.
Po prodaji svoje osrednje dejavnosti se bo dosedanji Yahoo preimenoval. Po novem se bo imenoval Altaba, deloval bo namreč kot investicijska družba, ki bo bdela nad zajetnim lastniškem deležem v kitajskem spletnem velikanu Alibaba.
Lani je Yahoo ustvaril 214 milijonov dolarjev izgube, potem ko je prihodke povečal na 5,2 milijarde dolarjev - leta 2015 so bili pri petih milijardah.
Več iz rubrike
(VIDEO) Fructalove ikone, s katerimi so odraščali številni Slovenci
Ste se kdaj vprašali, iz katerih jabolk nastane okusen Fructalov sok in kakšen je postopek izdelave priljubljene Frutabele?
Tijana Arih: Sem bojevnica – a moj boj je konceptualen
Tijana Arih je bila gostja v podkastu Supermoč. Spregovorila je o etiki v politiki, nevarnostih prepletanja vlog ter o tem, zakaj je Balkan zanjo večja inspiracija kot Zahod.