Ali južnokorejski Nexon res ponuja 350 milijonov dolarjev za Bitstamp?
Menjalnico Bitstamp, ki je danes zaradi lažjega poslovanja po vsej EU registrirana v Luxembourgu, deluje pa še v Veliki Britaniji in ZDA, sta leta 2011 ustanovila Slovenca Damijan Merlak in Nejc Kodrič, ki sta danes po približno tretjinska lastnika. Lani sta zasedla tudi šesto in osmo mesto na lestvici 100 najbogatejših Slovencev, ki jo pripravljajo na časniku Finance.
Kot so poudarili na portalu Business Insider, je bila to sploh prva menjalnica kriptovalut na svetu, danes pa je 13. največja svetovna tovrstna platforma, upravlja pa z okoli pol milijona trgovalnih računov in ima povprečni dnevni obseg trgovanja 246 milijonov dolarjev.
Južnokorejski Nexon je bil medtem ustanovljen leta 1995, danes pa velja za najpomembnejšega razvijalca računalniških iger v Aziji in se v zadnjem času širi tudi na druga tržišča. Sedež ima v Južni Koreji, hčerinski družbi pa še na Japonskem in v ZDA.
V članku so zapisali, da naj bi se Nexon zadnje čase širil tudi na področje kriptovalut, saj so lani kupili dvetretjinski delež v južnokorejski menjalnici Korbit za 80 milijonov dolarjev, trenutno pa targetirajo na Bitstamp.
Po besedah prvega moža Nexona Lee Jung-huna nimajo nobenega opravka s prevzemom Bitstampa."Nobenih načrtov nimamo za povezavo kriptovalut z našim poslom iger," je dejal. "To sicer ne pomeni, da Nexona ne zanima tehnologija veriženja podatkovnih blokov (blockchain) pri razvoju iger," je še dodal.
Več iz rubrike
Zgodba avtomobilskega dobavitelja v postopku transformacije
Zapleten proces prehajanja iz klasičnih montažnih postopkov v nove proizvodne procese
Razbijamo mite: kako resnično voditi finance podjetja
Ste podjetnik, ki skrbi za finance v podjetju? Če vas zanima, kako do finančne varnosti in uspešnosti, se prijavite na brezplačni webinar Bilance niso finance.