Ali bo Kapitalska zadruga uspela vrniti BKS okoli devet milijonov evrov posojila

Kapitalska zadruga je 9,5 milijona evrov posojila v banki BKS najela leta 2007, ko je s KD Group bila boj za prevlado v DBS. V minulih dneh je bilo večkrat zapisano, da Kapitalski zadrugi, ki je sama malo manj kot 48-odstotna lastnica DBS, oziroma njenemu predsedniku Petru Vrisku, hkrati tudi predsedniku nadzornega sveta DBS, po dostopnih podatkih denarja za vračilo posojila ni uspelo zbrati.
Po neuradnih informacijah naj bi se z BKS sicer poskušali dogovoriti za podaljšanje posojila za šest mesecev. Naši viri trdijo, da BKS v podaljšanje posojila (še) ni privolila, čeprav naj bi pričakovanja, da se posojilo podaljša za šest mesecev, kot je mogoče slišati, menda izrazili celo v Banki Slovenije.
Bi DBS lahko omajala zaupanje v Vriska?
Potem ko Vrisku denarja ni uspelo zbrati v samih kmetijskih zadrugah – te so bile pripravljene prispevati zgolj pol milijona evrov –, so rešitev iskali v Zadružni zvezi, ki jo prav tako vodi Vrisk. A tudi ta načrt do zdaj sadov, kot trdijo naši viri, ni obrodil. Idejo, da bi odločitev o morebitnem prevzemu dolga sprejeli na vrhu zveze – kot smo poročali, je bil na mizi predlog o delni odprodaji premoženja, opustitvi določenih dejavnosti in najemu posojila –, so po dostopnih informacijah preprečile zadruge.
Več iz rubrike
Spremembe pri omrežnini: tarife bodo sprva cenejše, časovni bloki drugačni
Glavne spremembe se nanašajo na določitev časovnih blokov, postopno podražitev tarife za najdražji časovni blok in določitev dogovorjene moči.
Posredna distribucija – pametnejši nakup za sodobna podjetja in javno upravo
Podatki podjetja Forscope kažejo, da so številne javne institucije po vsej srednji in vzhodni Evropi že uporabile model posredne distribucije programske opreme.