Zaprtje belgijskega zračnega prostora

Belgijski zračni prostor pod 8000 metri je danes zaradi splošne stavke, ki so se ji pridružili tudi kontrolorji zračnega prometa, zaprt. Stavka bo po napovedih trajala do 22. ure, vse štiri za danes načrtovane lete iz ljubljanskega letališča v belgijsko prestolnico pa je že odpovedala tudi Adria Airways.
Fotografija: Belgijski prevoznik Brussels Airlines je odpovedal vseh 222 letov. Foto: Reuters
Odpri galerijo
Belgijski prevoznik Brussels Airlines je odpovedal vseh 222 letov. Foto: Reuters

V belgijski kontroli zračnega prometa Skeyes so pojasnili, da so bili v prepoved letalskega prometa primorani, saj se bodo splošni stavki pridružili tudi njihovi kontrolorji. V Skeyesu v torek še niso vedeli, koliko kontrolorjev bo danes stavkalo in koliko letov je odpovedanih, prav tako niso mogli oceniti, koliko potnikov bo prizadetih.
Njihov predstavnik za odnose z javnostjo Dominique Dehaene je sicer za francosko tiskovno agencijo AFP pojasnil, da bodo dovoljeni vladni, vojaški in nujni leti.
V luči stavke so v prestolnico Belgije odpovedani vsi štirje leti Adrie Airways, oba dopoldanska in oba popoldanska. Belgijski prevoznik Brussels Airlines je odpovedal vseh 222 letov.
Drugo največje belgijsko letališče Charleroi, ki je med drugim baza nizkocenega prevoznika Ryanair, je napovedalo, da bo danes zaprto, nemški prevoznik TUI pa bo napovedane belgijske lete opravil iz najbližjih francoskih in nizozemskih letališč.
K splošni stavki v Belgiji so pozvale tri sindikalne organizacije, ki zahtevajo višje plače. Po poročanju AFP, bo stavka povzročila zmedo v belgijski prestolnici, ki sicer danes gosti srečanje obrambnih ministrov. V Natu, ki ima sedež v Bruslju, so pojasnili, da ne pričakujejo, da bo stavka vpliva na zasedanje.

Več iz rubrike

Rimac Technology bo razvil in proizvedel baterijske sisteme za Skupino BMW

To sodelovanje predstavlja ključni trenutek v rasti podjetja Rimac Technology.

Aprilsko znižanje obresti ECB bi bilo kar presenečenje

Finančni trgi večinsko pričakujejo, da bo evrska oblast obrestno ukrepala junija, letos pa so v svoja cenovna predvidevanja že vključili tri reze.

Iz Nemčije boljši podatki o industrijski proizvodnji

Analitiki menijo, da bi se lahko industrijska stagnacija v »gospodarskem motorju« EU končala v prvem četrtletju, pričakovani ugodni učinki tudi za Slovenijo.

Milijoni evrov preplačil pri Fursu, a denarja ne vrnejo samodejno

Na Fursovih računih za 22 milijonov evrov preplačil fizičnih oseb. Če vam denarja niso vrnili sami, vložite zahtevek, da ne ostanete brez njega.