V Ljubljani dražja oskrba s pitno vodo in odvoz odpadkov

Z današnjim dnem se bo v prestolnici podražila preskrba s pitno vodo in ravnanje z odpadno vodo. Za uporabnike v enodružinskih hišah bo cena v povprečju višja za 71 centov, v večstanovanjskih stavbah pa za 73 centov. Prav tako bodo dražje Snagine položnice za ravnanje z odpadki, in sicer v povprečju za 1,65 evra.
Fotografija: Foto: Tomi Lombar
Odpri galerijo
Foto: Tomi Lombar

Od danes bodo storitve podjetja Vodovod-Kanalizacija (Vo-Ka) za pet odstotkov dražje. Tako bo položnica za preskrbo s pitno vodo in ravnanje z odpadno vodo za uporabnike v enodružinskih hišah v povprečju višja za 71 centov in se bo s sedanjih 23,88 povišala na 24,59 evra.
Za uporabnike v večstanovanjskih stavbah pa bo položnica v povprečju dražja za 73 centov, kar pomeni, da se bo cena s sedanjih 15,87 zvišala na 16,60 evra.
Po triletnem obdobju nespremenjenih cen se bo z današnjim dnem v občinah, kjer deluje Snaga, podražila tudi položnica za ravnanje z odpadki. Povprečna položnica za ravnanje z odpadki se bo v povprečju spremenila za 1,65 evra, tako da bo moralo posamezno gospodinjstvo po novem namesto sedanjih 8,20 evra plačati 9,85 evra.
Višje cene storitev je sredi meseca potrdil svet ustanoviteljev javnih podjetij, povezanih v Javni holding Ljubljana. Družbeniki holdinga pa so tedaj podali tudi soglasje k pripojitvi Snage k družbi Voka, s čimer bo nastalo novo javno podjetje Voka Snaga.

Več iz rubrike

Rimac Technology bo razvil in proizvedel baterijske sisteme za Skupino BMW

To sodelovanje predstavlja ključni trenutek v rasti podjetja Rimac Technology.

Aprilsko znižanje obresti ECB bi bilo kar presenečenje

Finančni trgi večinsko pričakujejo, da bo evrska oblast obrestno ukrepala junija, letos pa so v svoja cenovna predvidevanja že vključili tri reze.

Iz Nemčije boljši podatki o industrijski proizvodnji

Analitiki menijo, da bi se lahko industrijska stagnacija v »gospodarskem motorju« EU končala v prvem četrtletju, pričakovani ugodni učinki tudi za Slovenijo.

Milijoni evrov preplačil pri Fursu, a denarja ne vrnejo samodejno

Na Fursovih računih za 22 milijonov evrov preplačil fizičnih oseb. Če vam denarja niso vrnili sami, vložite zahtevek, da ne ostanete brez njega.