Ryanair dodatno omejil vnos ročne prtljage na letala

Po novem potniki tako ne smejo več brez doplačila na letalo nesti manjše kovčke do 10 kilogramov teže, ampak le manjšo torbo.
Fotografija: Tadej Regent
Odpri galerijo
Tadej Regent

Irski Ryanair, največji nizkocenovni prevoznik v Evropi, je danes skladno z napovedmi dodatno omejil vnos ročne prtljage na letala. Po novem potniki tako ne smejo več brez doplačila na letalo nesti manjše kovčke do 10 kilogramov teže, ampak le manjšo torbo.

Vnos manjših kovčkov na letalo je sicer omogočen za tiste, ki plačajo za prioritetno vkrcanje. Za to je treba odšteti šest evrov. Vsi tisti potniki, ki se ne odločijo za prioritetno vkrcanje, pa morajo za oddajo prtljage plačati 10 evrov.

Po prepričanju irskega prevoznika, ki je po letih hitrega razvoja prerasel tudi v eno največjih letalskih družb na stari celini, večina potnikov negativnih učinkov novih pravil ne bo občutila. Okoli 30 odstotkov jih po navedbah podjetja že tako plača za prioritetno vkrcanje, medtem ko jih 30 odstotkov potuje le z manjšo torbo kot ročno prtljago.

V Ryanairu so prepričani, da bo preostalih 40 odstotkov bodisi oddalo prtljago, ki bo tehtala manj kot 10 kilogramov, ali pa se bodo odločili za prioritetno vkrcanje.

Nova politika podjetja je sicer na družbenih omrežjih naletela na številne kritike, nekateri potniki pa so celo zatrdili, da ne bodo nikoli več potovali z Ryanairom.

Irski nizkocenovni letalski prevoznik se sicer sooča s številnimi težavami, vrstijo se stavke po vsej Evropi. V prvem letošnjem polletju je družba zabeležila sedemodstotni padec dobička.

Več iz rubrike

Rimac Technology bo razvil in proizvedel baterijske sisteme za Skupino BMW

To sodelovanje predstavlja ključni trenutek v rasti podjetja Rimac Technology.

Aprilsko znižanje obresti ECB bi bilo kar presenečenje

Finančni trgi večinsko pričakujejo, da bo evrska oblast obrestno ukrepala junija, letos pa so v svoja cenovna predvidevanja že vključili tri reze.

Iz Nemčije boljši podatki o industrijski proizvodnji

Analitiki menijo, da bi se lahko industrijska stagnacija v »gospodarskem motorju« EU končala v prvem četrtletju, pričakovani ugodni učinki tudi za Slovenijo.

Milijoni evrov preplačil pri Fursu, a denarja ne vrnejo samodejno

Na Fursovih računih za 22 milijonov evrov preplačil fizičnih oseb. Če vam denarja niso vrnili sami, vložite zahtevek, da ne ostanete brez njega.