Revitalizacija alpske plaže Jasna v Kranjski Gori

Konec tedna so v Kranjski Gori predstavili prenovljeni resort Jasna in z njim eno najlepših turističnih točk na Gorenjskem.
Fotografija: Jasna. Foto Marko Ocepek
Odpri galerijo
Jasna. Foto Marko Ocepek

Že v zgodnjih jutranjih urah so minister za gospodarski razvoj in tehnologijo g. Zdravko Počivalšek, kranjskogorski župan g. Janez Horvat, direktor Turizma Kranjska Gora, Blaž Veber in investitor ter direktor družbe Alpe Adria turizem in kamping g. Dominik S. Černjak pozdravili prve obiskovalce medijskih hiš s slovenskim zajtrkom, nato pa se posvetili predstavitvi prenove slovenskega turističnega bisera, ki je 13 let dvigovala prah zaradi nevzdževanosti, zdaj pa naj bi se razvijala malo bolj nadstandardno ponudbo v Kranjski Gori. 
Jasna
Jasna

Več kot 10 let po požaru, v katerem je zgorelo tradicionano gostišče Jasna na slikoviti točki ob vstopu v Triglavski narodni park, je v soboto, 26. januarja, ob istoimenskem jezeru vrata odprl prenovljeni butičen resort. Del turistične infrastrukture pa je tudi alpska plaža s sodobno kavarno, ki bo z različnimi vsebinami, dogodki in dejavnostmi revitalizirala eno ključnih območih Kranjske Gore.
Lokacija bo odprta za vse obiskovalce, bivanje na njej pa je namenjeno "urbanim otrokom z nostalgičnimi starši". Temu je prilagojena ponudba celoletnih, sezonsko prilagojenih vsebin za umirjanje, počitek in sproščanje, kot so digitalna detoksikacija, spoznavane narave, športni programi, čiščenje telesa in energetsko čiščenje, pod vodstvom nutricistov, učiteljev joge, meditacije in osebnostne rasti, gorskih vodnikov in drugih strokovnjakov.
Jasna
Jasna

»Jezero Jasna je eden naših najlepših krajev, ki ga želiš obiskati in kjer se kot turist moraš ustaviti, si vzeti nekaj časa za uživanje v čudovit kulisi, mi pa bomo k tej izkušnji z revitalizacijo dodali še razvajanje s presnimi naravnimi sokovi, zdravo lokalno pridelano hrano, izbranimi gini in peninami ... S poživitvijo tega območja želimo prispevati k kakovostnejši ppoudbi destinacije Kranjska Gora. Želimo si, da bi nanjo gledali kot na mondeno destinacijo, če hočete naš St. Moritz.« pravi Dominik S. Černjak, ustvarjalec dobrih turističnih zgodb z 25-letnimi mednarodnimi izkušnjami, ki z družbo Alpe Adria turizem in kamping vodi revitalizacijo Jasne.
Jasna. Foto Marko Ocepek
Jasna. Foto Marko Ocepek

»Želimo vzpostaviti alpsko plažo s kavarno, ki bo poleti delovala tudi kot restavracija s pokrito teraso, spomladi bomo uredili pomol, na plaži pa izvajali diskretne in okolju primerne dogodke. Povsem smo obnovili osem apartmajev, ki so prilagojeni potrebam zatevnejših gostov in sodobnega življenja (apartma s savno, dva apartmaja prijazna do hišnih ljubljenčkov, apartma prilagojen gibalno oviranim, koncept družinskega gnezda, ekološka naravnanost, izolacija s slovensko ovčjo volno, umestitev izdelkov mladih domačih oblikovalcev), v objekt pa smo želeli pripeljati čim več sonca. To je sicer 20-letni projekt, obnovi objekta bo sledila ureditev okolice (ustvarjalni park za otroke, parkirišče za avtodome in motoriste, pomol in plaža), v Botaničnem vrtu Ljubljana pa so nam pripravili raziskavo in predlog avtohtone zasaditve Jasne, ki bo zares vidna čez 20 let. Za nas v turizmu se sicer delo zares začne šele danes, ko ta objekt odpiramo za javnost,« je naovedal direktor Dominik S. Černjak.
Jasna
Jasna

Minister Počivalšek pa je izpostavil, da gospodarstvo niso le velike zgodbe: *»V našem turistinem gospodarstvu je 99,7% malih in srednjih podjetij, v njih dela več kot 75% zaposlenih in ustvarijo tri četrtine vseh prihodkov. Ta projekt je odraz strategije usmerjene v trajnostno rast in dvigovanja dodane vrednosti v turizmu. Od lani imamo za take projekte prvič namenjena tudi investicijska sredstva v višini 160 milijonov za dobo do 30 let, z do 5-letnim moratorijem na vračanje ter obrestno mero, nižjo od referenčne. Ta projekt je turistično gospodarstvo sprejelo z velikimi simpatijami in verjamem, da bo sledilo še veliko podobnih zgodb, kot je ta. Taki projekti prispevajo k raznolikosti ponudbe. Rabimo oboje, velike in take manjše, nišne projekte, za specifične goste.«
Jasna. Foto Marko Ocepek
Jasna. Foto Marko Ocepek

Kljub ponudbi za zahtevnejše goste Jasna ostaja dostopna za širšo javnost, s tem namenom pa bodo občini za naslednjih deset let na svojem zemljišču ob polovici jezera zagotovili tudi služnostno pot
 

Več iz rubrike