Reševanje Mercatorja skupaj s Tušem - se nam obeta Mercatuš

V vladi razmišljajo o tem, kako Mercator iz rok nasedlega Agrokorja pripeljati v roke predvidljivejšega in kapitalsko močnega lastnika. Preverili smo, kako izvedljive so tovrstne zamisli in kakšna tveganja jih spremljajo.
Celotna regija je v pričakovanju izida posebne revizije Agrokorja, ki bo predvidoma znana v prihodnjih tednih. Prav včeraj je izredni upravitelj Mercatorja Gregor Planteu predstavil prvo trimesečno poročilo o poslovanju družbe z lastnikom in povezanimi osebami. V poslovanju Mercatorja Planteu v preteklih treh mesecih ni zaznal poslov, ki bi slovensko družbo izčrpavali. Prepričan pa je, da zakon o izredni upravi deluje »zelo preventivno«.
V slovenski poslovni javnosti že več dni krožijo informacije, da vlada zgolj čaka na sprožilec – na dogodek, po katerem bodo lahko zahtevali izredno revizijo tudi v Mercatorju.
Bančniki, dobavitelji in drugi poznavalci trgovskega posla opozarjajo, da je takšna operacija zelo tvegana. Postavljajo se številna vprašanja, od povsem običajnih vprašanj o lastništvu do tega, kje bodo našli kogarkoli z dovolj kapitala, ki bi se podal v tako negotov podvig, in ne nazadnje, kako bo nov poskus poseganja države v gospodarstvo razumela Evropska unija.
Več iz rubrike
Tožba za 86 milijonov evrov proti Telekomu Slovenije
Tožba zaradi zatrjevane zlorabe prevladujočega položaja na veleprodajnem trgu širokopasovnega dostopa.
Ključna prednost INR bodo neobdavčene dividende
Pogledali smo, kdo bo imel največ koristi z novim načinom varčevanja, ki bo na razpolago prihodnje leto.