Kaj boste lahko prebrali v novi izdaji Sveta kapitala?

O čem pišemo v novi izdaji poslovnega tednika Svet kapitala?
Fotografija: Shutterstock
Odpri galerijo
Shutterstock

V novi številki poslovnega tednika Svet kapitala boste lahko prebrali:

  • Kaj nas čaka do konca leta

Kaja Kovič in Uroš Urbas sta slovenske direktorje vprašala, kako drzni so v svojih načrtih, kaj bodo naredili letos in kako bodo sebi v prid znali obrniti okoliščine in dogodke v Sloveniji, v njeni neposredni okolici in širše po svetu.     

  • Odpor do tujega kapitala nas razvojno omejuje

Pija Kapitanovič se je pogovarjala z Medejo Lončar, ki vodi Siemens Slovenija že deseto leto in poudarja, da za večjo produktivnost slovenskega gospodarstva potrebujemo več vlaganj.     

  • Kaj bo z ribiči, če ne bo rib?

Simona Drevenšek in Jan Bratanič pišeta o tem, da naši ribiči opažajo zmanjševanje ulova in prilova, pa tudi sicer naj bi bilo v mediteranskem morju kar 90 odstotkov ribolovnih virov čezmerno izkoriščenih. Če ulovijo večje količine rib, jih peljejo na borzo v Trst, kjer je cena slovenske ribe pogosto 30 odstotkov nižja od italijanske.     

  • Superživila so izmišljotina, ki prinaša veliko denarja

Pija Kapitanovič piše o tem, da potrošniki namenijo 133 milijard evrov za razna prehranska dopolnila, ki jim po besedah proizvajalcev pomagajo preprečevati bolezni in ohranjati zdravje ter so njihov ključ do izvrstnega počutja.     

  • So neotipljiva, a hkrati ključ do poslovnega uspeha

Katja Svenšek in Jan Bratanič pišeta o vlaganju v blagovno znamko in v patente, kar je na zahodu nekaj samoumevnega, pri nas pa je ta miselnost še v povojih.     

  • Politika športa: več od zmagovitega gola

Zorana Baković ugotavlja, da »ko športnik ali športnica tekmuje za svoj narod in zmaga, prebudi med svojimi rojaki občutek uspeha in domoljubnega poistovetenja, kakršnega ne morejo izzvati ne glasba, ne gledališče, pa tudi ne politika ...«     

  • Italijani se najbolj varne počutijo na plažah

Suzana Kos piše o tem, da se italijanski gostje vračajo na turistične trge zunaj svoje domovine. Statistike kažejo, da sicer sodijo med najštevilnejše tuje goste pri nas, a njihovi prvi destinaciji sta Grčija in Hrvaška.

  • Pri velikanih Evropa izgublja bitko z ZDA

Klemen Košir piše, da se je seznam največjih podjetij na svetovnih borzah v zadnjih dveh desetletjih izrazito spremenil. Če so nekoč na njem kraljevali industrijski konglomerati in naftni velikani, se danes pri vrhu gnetejo tehnološki giganti, ki s svojimi algoritmi dosegajo uspehe tudi na področjih zunaj osnovne dejavnosti.     

  • Vsakdanje navade uspešnih ljudi: Maja Pak, direktorica STO    

Kaja Kovič odkriva navade Maje Pak, direktorice Slovenske turistične organizacije.


Še več vsebin pa vas čaka v jutrišnji izdaji poslovnega tednika Svet kapitala, ki ga lahko tudi naročite!

Shutterstock
Shutterstock

Več iz rubrike

Aprilsko znižanje obresti ECB bi bilo kar presenečenje

Finančni trgi večinsko pričakujejo, da bo evrska oblast obrestno ukrepala junija, letos pa so v svoja cenovna predvidevanja že vključili tri reze.

Iz Nemčije boljši podatki o industrijski proizvodnji

Analitiki menijo, da bi se lahko industrijska stagnacija v »gospodarskem motorju« EU končala v prvem četrtletju, pričakovani ugodni učinki tudi za Slovenijo.

Milijoni evrov preplačil pri Fursu, a denarja ne vrnejo samodejno

Na Fursovih računih za 22 milijonov evrov preplačil fizičnih oseb. Če vam denarja niso vrnili sami, vložite zahtevek, da ne ostanete brez njega.

NLB in Addiko banka s ponudbo za kreditojemalce v CHF

Ponudba je namenjena kreditojemalcem, ki so oziroma bi lahko bili upravičeni do različnih oblik socialnih pomoči, sporočajo iz Združenja bank Slovenije.