Ikea izboljšuje uporabniško izkušnjo na spletu

Švedska pohištvena veriga Ikea zapira tri manjše prodajalne v centru treh norveških mest. Odločitev so sprejeli po izkazanih slabših poslovnih rezultatih, zaradi katerih bodo skušali zmanjšati stroške v določenih delih podjetja. Tokrat gre za manjše trgovine in predvsem prevzemna mesta v središču mest Oslo, Aalesund in Tromsoe, ki so jih odprli v letih 2015 in 2016 kot alternativo velikim, na obrobje umaknjenim Ikeinim centrom.
Zaposleni v vseh treh poslovalnicah so dobili nove ponudbe za delo v preostalih Ikeinih centrih po državi, so še sporočili iz podjetja.
Ikea se bo zdaj še posebej osredotočila na izboljšanje uporabniške izkušnje spletne prodaje, želijo pa si še bistveno zmanjšati dostavni čas pri spletnih nakupih.
Ikea v Ljubljani
Na gradnjo v prestolnici so v podjetju pripravljeni že vse od septembra 2017, ko so izbrali vse glavne izvajalce del. Izdelali in oddali so tudi vso potrebno dokumentacijo, zato v Ikei načrtujejo, da bodo takoj, ko bodo pogoji to dovoljevali, pridobili še vsa ostala potrebna dovoljenja in začeli z gradnjo v prihodnjem letu.
PREBERITE ŠE:
Krožno gospodarstvo: Ikea odkupuje rabljeno pohištvo
Ikea kupila startup TaskRabbit
V Ljubljani bo IKEO gradilo devet podjetij
Več iz rubrike
Tožba za 86 milijonov evrov proti Telekomu Slovenije
Tožba zaradi zatrjevane zlorabe prevladujočega položaja na veleprodajnem trgu širokopasovnega dostopa.
Ključna prednost INR bodo neobdavčene dividende
Pogledali smo, kdo bo imel največ koristi z novim načinom varčevanja, ki bo na razpolago prihodnje leto.